Bár a játék talán kissé félrevezető kifejezés, hiszen a nagyobb felületeken, tehát mondjuk tapétákon alkalmazott különböző színeknek igen eltérő élettani hatásai lehetnek, más-más érzetet kelthetnek bennünk.
Nagyon át kell hát gondolnunk, hogy a különböző színekkel és árnyalatokkal hogyan is bánunk egy-egy helyiségen belül. A különböző színeket és árnyalatokat többféleképpen is csoportosíthatjuk, de a lakberendezés világában a leggyakrabban használt csoportosítás esetén hideg, illetve meleg színekről beszélhetünk. A csoportosítás azért fontos, mert a különböző színek és árnyalatok által keltett hatást más-más színekkel lehet tompítani, vagy éppen erősíteni, így az otthon megfelelő hangulatának kialakításához korántsem mindegy, hogy milyen színekben pompázó tapéták mellett tesszük le voksunkat. Nézzük néhány példán keresztül, hogy a legkedveltebb meleg színek esetén mik azok a megoldások, melyekkel elérhetjük a kívánt hatást
Ha a választott tapétánk alapszíne a sárga, akkor azzal könnyen tágíthatjuk a teret, sőt a sárga szín élénkítő hatással is bír, sokkal derűsebbé varázsolhatja a helyiséget. Arra azonban ügyeljünk, hogy ezen szín használatával ne essünk túlzásba, mert túlzottan nagy felületeken alkalmazva hamar ráunhatunk. A sárga élénkebb árnyalati nagyobb mennyiségben akár zavaróak is lehetnek, azonban a halványabb árnyalatokkal már kicsit bőkezűbben bánhatunk. Ha mégis átesnénk annak a bizonyos lónak a túloldalára, akkor a sárga élénkítő hatását kicsit tompíthatjuk enyhébb pasztellszínekkel. Egy sárga tapéta mellett nagyon jól mutatnak a krém, a fehér, a narancs, vagy éppen a rozsdabarna színű kiegészítők, valamit a fa, illetve fahatású bútorok, padlóburkolatok. Egy jó tanács, a gyerekszobában óvatosan bánjunk ezzel a színnel, ha nem szeretnénk, hogy a csöppség a kelleténél többet sírjon.
A sorban a következő meleg szín a narancssárga. A narancssárga a retro lakberendezési stílusirányzat egyik kedvelt színe, így a retro tapétákon is egyre gyakrabban találkozhatunk a narancssárga különböző árnyalataival. Ez a szín ötvözi a piros keltette energiát és sárga derűs hatását. Sokan azért nem szeretik nagyobb felületeken használni a narancssárga élénkebb árnyalatait, mert könnyen vibráló hatást kelthet. Élénkségét ugyanúgy a tompább pasztellszínekkel tudjuk csökkenteni, mint a sárga esetében. A narancssárga tapéta mellett szintén jól mutatnak a fehér, krém, rozsdabarna, valamint sárga lakberendezési kiegészítők, bútorok. Emellett kiváló kontrasztos hatás érhető el, ha kisebb felületeken zöld árnyalatokkal kombináljuk
A vörös, illetve bordó árnyalatok szintén egyre kedveltebbek, hiszen a barokk stílusú tapéták egyik alapszínét képezik. Mint ahogy a piros, úgy a vörös, illetve a bordó árnyalatok is nagyon energikussá varázsolják a helyiséget, hiszen nagy felületeken alkalmazva a szobában tartózkodó személyek vérnyomását is képesek emelni. Pont ezen hatásai miatt egy hálószobában nagyon óvatosan bánjuk velük és inkább a világosabb árnyalatiakban gondolkodjunk, hiszen ezek a szenvedélyt és érzékenységet jelképezik. Egy bordó tapéta emellett eleganciát sugároz és képes némi arisztokratikus hangulattal felruházni a helyiséget. Hogy az erőteljes hatását valamelyest feloldjuk, használjunk mellette lágyabb színeket, mondjuk fehéret, vagy éppen galamb szürkét. Ha azonban egy kis buja hangulatot szeretnénk becsempészni a szobába, akkor kombináljuk olyan domináns színekkel, mint a fekete, a kakaó barna, a vagy a khaki.
A rózsaszín a szerelem és a nőisség színe, viszont ha túlzásba visszük, akkor nagyon kislányossá válhat a helyiség. Ha ezt el szeretnénk kerülni, akkor olyan tapétát válasszunk, ahol indigókékkel, mályvával, sötétbarnával, vagy éppen galamb szürkével van kombinálva, hiszen ezzel nagyon elegáns hatás érhető el. A rózsaszín nagyon jól harmonizál a fehérrel, vörössel, bordóval és lilával is.