Amit mindenféleképpen fontos megemlíteni a hideg színekkel kapcsolatban, hogy nagyobb felületeken csak olyan helyiségben ajánlatos őket használni, melyek kellő természetes fényhez jutnak. Az élénkebb, nagy felületeken használt hideg színek ugyanis valamelyest szűkítik a teret, melyet azonban a megfelelő fényviszonyok képesek kompenzálni. Persze a természetes fénybe úszó szobák mellett gyakran találkozhatunk hideg árnyalatokkal a fürdőszobákban és WC-kben is, viszont ezen helyiségekben nem töltünk annyi időt, hogy a hideg színek ridegség érzését keltsék bennünk.
Az előbb említett rideg hatás könnyen ellensúlyozható meleg színekkel, vagy éppen fehér, pezsgő, cseresznye árnyalatokkal, illetve tompított hideg színekkel. Nézzük most a leggyakrabban alkalmazott hideg színeket, illetve azok hatását.
Az egyik legkedveltebb hideg szín talán a zöld. Bár a zöldet a hideg színek közé szokás sorolni természetes mivoltának köszönhetően mégis melegséget sugároz magából. A zöld talán az egyik legmegnyugtatóbb szín, bár vigyázni kell, hogy melyik árnyalatát használjuk, hiszen a sok sötét-és méregzöld árnyalat hatására könnyen nyomasztóvá válhat a helyiség. Talán a zöld természetes hatásából fakad, hogy szinte bármilyen színnel jól mutat, sőt egy élénkzöld tapéta egyszerűen megköveteli a színes kiegészítőket és bútorokat. Narancssárga, sárga, püspöklila, vörös, kék, barna, vagy éppen pezsgőszín. Ezek mind kiválóan harmonizálnak a zölddel, és ha ragaszkodunk a mértékletesség elvéhez, akkor nem fogunk olyan színű berendezési tárgyat találni, mely ne mutatni jól egy zöld tapéta mellett. Ha szeretnénk megtartani a zöldben rejlő fiatalos hangulatot, akkor inkább világos, élénkzöld árnyalatok mellett döntsünk, a sötétebb zöld színek ugyanis kicsit öreges hatást kelthetnek.
A sötétebb lilában a bordóhoz hasonlóan rejlik egyfajta arisztokratikus elegancia, viszont túl nagy felületeken alkalmazva ez a szín is könnyen nyomasztóvá válhat. Emellett a lila különböző árnyalatai egyszerre rejthetik magukban a titokzatos spiritualitás és a meghitt félénkség érzetét. Egyesek szerint a túlzottan sok lila felület színpadiassá varázsolhatja az otthont, azonban ezen hatás is könnyen kompenzálható. Ha egy élénkebb lila tapéta mellet sok fehér, pezsgőszínű, vagy világos lila kiegészítőt és bútort használunk, akkor a helyiséget inkább melegnek fogjuk érezni, azonban sötétebb árnyalatú kékkel, vagy éppen szürkével kombinálva a szobában megtartható a kissé hideg hatás.
A végére maradt talán az egyik leghűsebb hatású hideg szín, a kék. Annak ellenére, hogy ez a víz színe nem csak fürdőszobákban találkozhatunk vele, bár tény hogy ezen helyiségben igen gyakran fordul elő. Manapság a türkizkék számít az egyik legdivatosabb árnyalatának, azonban domináns hatása miatt nem árt vigyázni használatával. A különböző kék árnyalatok nagyon jól mutatnak szürkével, barnával, sárgával, vagy éppen zölddel. Ha egy világoskék tapéta hatását szeretnénk fokozni, azt könnyen megtehetjük néhány világosabb narancssárga kiegészítővel, mellyel nagyon kellemes kontrasztosság érhető el.